Adam
Spirulina – opinie – cena – gdzie kupić?
3.9 (77.5%) 80 votes

Spirulina - jaką opinię mają algi na odchudzanie?Spirulina jest znanym środkiem na odchudzanie, który skutecznie hamuje łaknienie. Mało kto jednak wie, jakie jeszcze właściwości ma ta alga. Jest ona nie tylko specyfikiem pozwalającym na szybką redukcję wagi, ale także jedną ze zdrowszych rzeczy jaką można spożywać. Jest dostępna na rynku w postaci tabletek, oraz zielonego proszku, więc w zasadzie możesz sam decydować w jaki sposób będziesz ją przyjmować.

A naprawdę warto, bo jej właściwości zdrowotne są imponujące. Nie dość więc, że dzięki niej uzyskasz wymarzoną sylwetkę, to jeszcze pozbędziesz się naprawdę sporej ilości schorzeń i podreperujesz swoje zdrowie!

Zalety

  • duże źródło białka
  • wspomoga odchudzanie
  • wzmacnia włosy, skórę i paznokcie

Wady

  • nieprzyjemny, przypominający wodorosty zapach

Czy właściwie jest Spirulina? Gdzie ją kupimy i jaka jest jej cena?

Spirulina to rodzaj algi morskiej, która występuje na obszarach tak zasolonych, że wszelkiego rodzaju inne organizmy, nie są w stanie tam przetrwać. To sprawia, że ten produkt jest niezwykle czysty i nie zostaje on przez nic innego zanieczyszczony.

Natomiast nazwa Spirulina w zasadzie zdradza niezwykły kształt algi, bowiem jest ona spiralna. Warto dodać, iż jest ona niezwykle zdrowa, a także ma zdolności odchudzające. Znana jest ona ludzkości od wielu wieków, stosowali ją starożytni Aztekowie i Majowie, oraz ludność zamieszkująca obszary dzisiejszego Czadu. Warto tez zobaczyc jeden z najskuteczniejszych srodkow na odchudzanie.

W zasadzie kupić ją można wszędzie. Znajdziemy ją w aptece, w sklepach internetowych (także prosto od producenta), czy także w sklepach ze zdrową żywnością. Cena poszczególnych opakowań różni się od siebie, jednak trzeba pamiętać, że lepiej jest dopłacić za lepszą jakość. Dlatego najlepiej jest kupować ją od producenta.Czy właściwie jest Spirulina? Gdzie ją kupimy i jaka jest jej cena?

Jakie są jej właściwości? Czy mogą wystąpić skutki uboczne?

Spirulina jest w zasadzie super food. Lista dobroczynnych składników w niej zawartych jest długa i ma się wrażenie, że się nie kończy. Poza tym Spirulina pomaga w leczeniu infekcji. I to od tych drobnych, aż do HIV! Poza tym, dzięki niej można odkwasić swój organizm i przywrócić równowagę kwasowo-zasadową. Ma także działanie odtruwające, dzięki niej możemy pozbyć się metali ciężkich z organizmu.

Dzięki spożywaniu Spiruliny możemy spodziewać się także obniżenia złego cholesterolu i podwyższenia tego dobrego. Tworzy ona także białe i czerwone krwinki.

Lista występujących w tej aldze składników jest długa. Warto nadmienić, iż dzięki spożywaniu spiruliny dostarczymy do swojego organizmu łatwo przyswajalne żelazo. Poza tym dostaniemy także wapń, potas, jod i siarkę. Nie zabraknie w naszym organizmie także manganu, krzemu, cynku i kwasu gamma-linolowego (który swoją drogą niezwykle rzadko występuje w pokarmie). Poza tym z pewnością dostaniemy także silne antyoksydanty, witaminę B-12, kwasy RNA i DNA, zielony chlorofil, fitocjanin oraz beta karoten.


Można w niej znaleźć nawet witaminę C, E i K. Zawiera także duże ilości białka, przez co jest idealna dla osób na diecie wegetariańskiej.

Jeżeli natomiast chodzi o skutki uboczne, to w przypadku tego glona one nie występują. Jest on całkowicie naturalny, zdrowy i czysty. Bowiem, jak już zostało wspomniane, rośnie on w wodach tak zasolonych, że nic nie jest w stanie go zanieczyścić. I właśnie dlatego Spirulina jest tak zdrowa.

Jak stosować spirulinę?

Spirulinę można stosować na wiele różnych sposobów. W zasadzie zależy to od tego, w jakiej formie ją kupimy. Na rynku dostępna jest spirulina w proszku, a także w tabletkach. Tę w proszku można dodawać do potraw, posypywać nią je. Tabletki należy przyjmować zgodnie z instrukcją dołączoną do ulotki.  

Oczywiście najlepsze efekty daje spirulina stosowana regularnie. Warto ją jednak stosować, nie tylko dlatego, że jest taka zdrowa, ale również dlatego, że pomaga w prosty sposób pozbyć się zbędnych kilogramów. Wiele gwiazd i pracowników telewizji ją stosuje i dzięki niej zachowuje smukłą sylwetkę.

Jak stosować spirulinę?

Dodatkowe informację dotyczące spiruliny

Jak wiadomo spirulina jest niezwykle zdrowa i pomaga schudnąć. Swoimi właściwościami hamuje łaknienie, przez co człowiek gubi zbędne kilogramy. Ciekawostką jest to, iż jeden gram tej algi dostarcza do organizmu tyle witamin i minerałów, co kilogram zjedzonych warzyw. Do budowania masy jest tez przydatny ten artykul.

Dzięki Spirulinie można pozbyć się uciążliwych katarów czy kaszli z flegmą. Znane są także przypadki, że spirulina pomogła na choroby skórne, wrzody żołądka, dwunastnicy czy podudzia.

Jak widać lista zastosowań spiruliny jest niezwykle długa. Dzięki niej nie będziesz się już więcej przemęczał – spirulina bowiem eliminuje anemię. Pomaga także w niedoczynności tarczycy, oczyszcza organizm. Odtruwa go z metali ciężkich.

Z innych ciekawostek na temat tej wspaniałej algi to można dowiedzieć się, że zawiera ona ponad 300 razy więcej wapnia niż mleko, 375% więcej białka niż ser tofu. Dostarcza również więcej żelaza od szpinaku (prawie 2300 krotnie!) i więcej beta karotenu niż sok z marchwi!

UWAGA: rekomendujemy aby przed każdym zakupem jakiegokolwiek suplementu zapoznać się z opinią lekarza lub dietetyka

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY