Adam
Odchudzająca dieta jogurtowa
1 (20%) 1 vote

Odchudzająca dieta jogurtowa - naprawdę działa?Odchudzająca dieta jogurtowa – naprawdę działa?

Dieta jogurtowa to niezwykle szybki sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jest to dosyć ścisła dieta, dlatego trzeba ją stosować z rozwagą. W ostatnich latachmogliśmy uzyskać mnóstwo informacji, które stwierdzały, że produkty mleczne, a w szczególności mleko są zbędne, a nawet szkodliwe ze względu na laktozę. Wielu ludzi zaleca to, aby przestać spożywać produkty mleczne, albo zastępować je mlekiem na bazie roślinnej.

Czy pełno mleczny jogurt jest dla ciebie zły?

I chociaż nie ma nic złego w jedzeniu go, tak trzeba przyznać, iż picie pełnego mleka i jedzenie pełno mlecznych produktów nie jest obarczone żadnym ryzykiem!

W rzeczywistości produkty pełno mleczne zawierają mniej laktozy, niż te o małej zawartości tłuszczu. Niektórzy profesjonalni dietetycy sugerują nawet, swoim pacjentom spożywanie produktów pełno mlecznych. Twierdzą oni, że tylko spożywając tego typu produkty można dostarczyć do swojego organizmu wapń.

Nietolerancja laktozy, a dieta jogurtowa

Przed rozpoczęciem tej diety, jeżeli jesteś człowiekiem, który boi się laktozy, powinieneś wiedzieć, że jeżeli nie pochodzisz ze społeczeństwa, gdzie nabiał jest częścią kultury żywienia, to powinieneś spożywać tylko produkty naturalne oraz ekologiczne. Mleko i produkty mleczne zawierają wiele niezbędnych witamin i składników odżywczych, takich jak witaminy A, D, B12 i wapń. W krajach Europy i Ameryki Północny nabiał był i nadal pozostaje ważnym elementem zdrowej diety.

Zanim zaczniesz…

Ta dieta jogurtowa (możesz zmienićjogurt na maślankę czy kefir, lub tym podobne) jest raczej surowa, więc jeżeli zaczniesz się źle czuć i dostaniesz wzdęć, powinieneś jak najszybciej ją przerwać i wrócić do swoich dawnych nawyków żywieniowych. Wzdęcia mogą być oznaką nietolerancji laktozy. Pamiętaj by w tej diecie używać tylko zwyczajnych jogurtów, niesłodzonych i nie przyprawianych solą. Możesz natomiast dodać świeże, zielone warzywa, lub odrobinę miodu jeżeli trzeba. Czas trwania diety jogurtowej wynosi 7 dni i można stracić około 5 kilogramów tkanki tłuszczowej!Nietolerancja laktozy, a dieta jogurtowa

Menu diety jogurtowej:

  • Dzień 1: 5 pieczonych ziemniaków i 6 filiżanek jogurtu naturalnego
  • Dzień 2: 4 uncje gotowanego kurczaka i 6 filiżanek jogurtu naturalnego
  • Dzień 3: 4 uncje wołowiny i 6 filiżanek naturalnego jogurtu
  • Dzień 4: 4 uncje ryby i jogurt naturalny
  • Dzień 5: Warzywa i owoce (z wyłączeniem bananów i winogron) i 6 filiżanek jogurtu naturalnego
  • Dzień 6: jogurt naturalny
  • Dzień 7: woda źródlana

Czas trwania takiej diety to 1 miesiąc. Zostaniesz wyposażony w proste, acz zdrowe menu na każdy dzień miesiąca.

Chociaż nie jest to dieta na szybką utratę masy ciała, to poczujesz się odmłodzony i pełen energii po jej zakończeniu.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY