Adam
Dieta Atkinsa – opinie
4.5 (90%) 4 votes

Dieta Atkinsa -warto ją stosować? Dieta Atkinsa -warto ją stosować?

Jest wiele diet o działaniu odchudzającym. Większość z nich można znaleźć w Internecie, są także publikacje naukowe na ich temat. Jeżeli więc w dzisiejszych czasach ktoś chce schudnąć, to może to zrobić na setki różnych sposobów. Jedne działają lepiej, inne gorzej. Można się wspomagać suplementami, albo nawet lekami, a można tylko i wyłącznie polegać na diecie.

sito del produttore – www.triapidix300.pl

Jedną z najpopularniejszych obecnie diet jest ta stworzona przez doktora Atkinsa. Polega ona na wyeliminowaniu w początkowej fazie większości węglowodanów ze swojego jadłospisu. Je się wtedy wyłącznie białka i tłuszcze. Dopiero w późniejszych fazach coraz więcej menu zajmują węglowodany. Ważne jest by nie powodowały one tycia,więc jeżeli zaczyna się tyć po ponownym ich wprowadzeniu do jadłospisu, to trzeba natychmiast znów zmniejszyć ich ilość.

Czy jednak dieta ta jest bezpieczna? Czy zalety górują nad wadami? Czy naprawdę można dużo schudnąć jedząc produkty bogate w TŁUSZCZ? Cóż najwyraźniej tak, bo efekty dieta Atkinsa przynosi, ale może także przynieść kilka skutków ubocznych.

Szukasz najlepszego preparatu? triapidix300 to aktualnie zdecydowany lider na polskim rynku


Sprawdź szczegóły:

www.triapidix300.pl

Tutaj możesz sprawdzić triapidix300 promocję 50% taniej

Z jakich faz składa się dieta?

Dieta Atkinsa składa się aż z 4 faz.

W fazie pierwszej tej diety należy mocno ograniczyć spożywanie węglowodanów w ciągu dnia. Właściwie je się ich zaledwie 20 gram dziennie. W tej fazie można jeść praktycznie wszystkie rodzaje mięsa, a także ryby, owoce morza, sery pleśniowe i większość tłuszczy roślinnych. Z drugiej jednak strony należy unikać: warzyw z dużą ilością skrobi, owoców, produktów zbożowych, pieczywa i kofeiny. W ogóle nie należy jeść słodyczy, cukru, miodu ani dżemów. Ta faza nazywa się wprowadzeniem.

W drugiej fazie diety Atkinsa następuje powolne wprowadzanie do diety węglowodanów. Teraz można ich spożywać od 30 do 50 gramów dziennie. Warto także dodać, że druga faza zaczyna się po dwóch tygodniach od rozpoczęcia diety. Dieta nadal bardziej jest tłuszczowo – białkowa, ale można już spożywać niektóre warzywa, czy owoce typu: malina, truskawka. Dozwolone są także orzechy.

sito del produttore – www.triapidix300.pl

Wreszcie następuje faza 3 a wraz z nią faza 4. Są one praktycznie jednakowe. W tych fazach można jeść tyle węglowodanów, by nie przybrać na wadze. Nie wolno ich jednak łączyć z mięsem, rybami oraz jajami. Można także pić kawę i herbatę (ale niesłodzone) – i oczywiście wodę mineralną. Przez cały okres diety zjadane są w ciągu dnia 3 główne posiłki i 2 przekąski pomiędzy posiłkami. Jeżeli będziemy trzymać się wszystkich wytycznych diety, to będziemy chudnąć 2 kilogramy tygodniowo. Ważne jednak jest by w trakcie tych dwóch faz jadać tyle węglowodanów, by nie powodowały one wzrostu wagi.  Faza 4 to faza, którą trzeba stosować już całe życie.

Warto dodać, że dietę Atkinsa mogą stosować wyłącznie osoby zdrowe. Tak więc warto po pierwsze udać się do lekarza i to on powinien stwierdzić, czy ta dieta jest dla nas dobra.Wady i zalety diety Atkinsa

Wady i zalety diety Atkinsa

Jak każda dieta, także dieta Atkinsa ma wiele zalet i wad. Doktor Atkins, który ją opracował, opisał cały jej przebieg w swojej publikacji, która przez wiele tygodni nie schodziła z list bestsellerów. Mówi się, że książka ta została sprzedana nawet w 10 milionach egzemplarzy.

Jakie jednak są wady i zalety tej diety. Zaczniemy może od zalet, których jest kilka i które są całkiem zadowalające.

Przede wszystkim w początkowych fazach diety Atkinsa, chudnie się niesamowicie szybko. W późniejszych fazach sytuacja się normuje i w ciągu tygodnia można pozbyć się aż 2 kilogramów.

W tej diecie nie trzeba liczyć kalorii. Co więcej, nie trzeba także przestrzegać porcji posiłków, więc wszyscy, którzy uwielbiają jeść, nie będą musieli się ograniczać ilościowo.

Ta dieta pomaga także w cukrzycy typu I i II, dzieje się tak ze względu na to, iż cukry w tej diecie są zakazane. Nie tylko nie można słodzić herbaty czy kawy, ale nie można jeść także słodyczy.

Poza tymi wszystkimi zaletami, jest także to: ta dieta jest niezwykle prosta. Zasady są jasne i przejrzyste, i wystarczy się ich trzymać, nie trzeba nic główkować, ani niczego obliczać.

No i jeżeli chcemy zacząć odchudzać się z tą dietą, to nie ma nic prostszego. Produkty dozwolone w tej diecie są ogólnie dostępne, można je znaleźć w każdym supermarkecie.

Jak widać zalet tej diety jest naprawdę sporo. Jednak czy jest to dieta idealna? Czy ma ona jakieś wady? Otóż, tak jak każda inna dieta, także i ta stworzona przez doktora Atkinsa, ma wiele wad. Teraz zamierzamy wam je przybliżyć.

sito del produttore – www.triapidix300.pl

Nie jest ona polecana przez dietetyków, czyli przez ludzi wykształconych w dziedzinie żywienia. Twierdzą oni, że jest ona niebezpieczna i może prowadzić do sporych powikłań zdrowotnych.

Niedobór sodu, który może występować w czasie trwania tej diety, może powodować… odwodnienie organizmu. A także zaburzeń równowagi elektrolitowej.Wady i zalety diety Atkinsa

Powoduje próchnicę. Dzieje się tak, przez zakwaszenie organizmu, które dotyka także śliny. A zakwaszenie śliny naprawdę niekorzystnie wpływa na szkliwo zębów.

Białko i tłuszcz mogą obciążać nerki, a że w tej diecie je się przede wszystkim te dwa składniki, to może występować nawet skaza moczanowa.

W diecie tej jest naprawdę niewiele produktów, które zawierają magnez, który jest niezbędny w bezproblemowej pracy serca.

Szukasz najlepszego preparatu? triapidix300 to aktualnie zdecydowany lider na polskim rynku


Sprawdź szczegóły:

www.triapidix300.pl

Tutaj możesz sprawdzić triapidix300 promocję 50% taniej

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY