Adam
7 powodów dla których warto uczyć się języka obcego
Rate this post

Dlaczego warto uczyć się języka obcego ? Dlaczego warto uczyć się języka obcego ?

Przed mówieniem o pamięci, technik i wskazówek, aby nauczyć się lub udoskonalić język obcy, wydaje się właściwe z fundamentalnego punktu : motywację. Wiedząc, dlaczego chcesz studiować konkretnego języka może pomóc dużo i trzeba zawsze zadać sobie takie pytanie, przed rozpoczęciem nauki z easy phrases.

7 powodów, aby uczyć się języków

1 ) Aby podróżować i poznać ludzi

Ja osobiście wierzę, że podróż jest czymś więcej niż tylko ruchem fizycznym i geograficznym. Podczas podróży Kocham poznać kultury, tradycje i sposoby życia mieszkańców kraju który zwiedzam. Lubię poznawać ludzi i komunikowania się w języku angielskim oraz w języku ojczystym : często kilka słów wypowiadanych w języku z którym mamy do czynienia są wystarczające do ustalenia szybkiej sympati.

2 ) działalności

Języki obce stały się podstawowym wymogiem w świecie biznesu. Obecnie istnieje bardzo niewiele zawodów, które nie wymagają (co najmniej) znajomość języka angielskiego i pracy w niektórych sektorach stało się niemożliwe nie mówią tego języka. We Włoszech jest coraz bardziej poszukiwany francuski, niemiecki i hiszpański udają się w językach orientalnych stopniowo jak Chiński i Japoński.

3 ) Do swojego partnera

Nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej wielokulturowe : wiele osób decyduje się na emigrację lub żyć na jakiś okres w innym kraju, ułatwiając tworzenie mieszanych par. W rzeczywistości wiem coś, bo wybrałem się uczyć rumuńskiego właśnie z tego powodu. Mogę zaświadczyć, że jest to jeden z najsilniejszych motywacji i pozostanie z język ojczystym ułatwia wiele rzeczy !

4 ) na piękno języka

Niektóre języki są naprawdę uczta dla uszu z ich muzycznym rytmem i ich fascynującymi dźwiękami. Osobiście uwielbiam elegancję i finezję francuskiego, dźwiękami hiszpańskiego i portugalskiego i mam słabość do brytyjskiego akcentu.

5 ) Aby trenować mózg

Jest bardzo ważne, aby stymulować do pracy swoje neurony : nauka języka obcego jest stałe szkolenie i bardzo skutecznym lekarstwem na starzenie się mózgu. W rzeczywistości, w liceum często zastanawiałem się na co mi pięć

Group of smiling students. Isolated over white background

lat starożytnego greckiego : później zdałem sobie sprawę, że logika i rygor tego języka miała korzystny wpływ na moją zdolność do analizowania i rozwiązywania problemów ( w którymkolwiek Jeśli wolałbym zrobić tylko 2, szczerze ).

6 ) Dla ciekawości o kulturze

Znajomość języka jest potężnym narzędziem, aby skontaktować się z nową kulturą i

po omacku , by go zrozumieć. Ciekawość może być świetnym bodźcem do poprawy i zacząć uczyć się języka. Odkąd zacząłem studiować hiszpański, lubię recenzję filmu Pedro Almodovara w języku oryginalnym, słuchając pieśni Chavela Vargas, aby ponownie przeczytać prozy (bardzo trudne Gabriel Garcia Marquez prawdy ) i odkryć zwyczaje Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej.

7 ) W przypadku pasji językoznawstwa

Podczas nauki na uczelni, uwielbiałem egzaminy językowe będących chętnie procesem uczenia się języka ojczystego lub obcego. W rzeczywistości, wiele osób decyduje się na naukę konkretnego języka dla jej interesów językowych. To dlatego pewnego dnia chciałbym nauczyć się niemieckiego !

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY